bikeri V sobotu 18.5. se uskutečnil v Opavě již 13. ročník prestižního cyklistického závodu SILESIA. A na 55 km dlouhé trati již druhým rokem nemohli chybět reprezentanti našeho Domo Bike Teamu. Ačkoliv již v dresu konkurenčního týmu, stále člen Domo Bike Teamu Lukáš Vícha, Roman Lysák, Marek Černý a nováček Martin Kowal. Všichni na jaře (někteří i přes zimu) poctivě trénovali a tak se daly čekat kvalitní výsledky.

Jelikož jel Marek Silesii již podesáté (!!!), stal se členem X-masters a směl vozit prestižní žluté startovací číslo, které ho ještě více vyhecovalo k famóznímu času. Konečně i náš starosta pochopil, že motorkou si krásné tělo neudělá a rozhodl se přidat na startovní listinu a opravdu svým časem a výsledkem překvapil všechny. Vynikajícího zlepšení se rovněž dočkal Roman, který zkušeně proťal cílovou páskou s rukama nad hlavou. Obrovským překvapením se stala účast Domoradovského rodáka Kamila Řemelky. Ten při svém prvním závodě v životě úspěšně absolvoval všechny nástrahy na trati a ve zdraví dojel do cíle. Odměnou mu pak v cíli byla hodnotná výhra v tombole…

Na startu 55 kilometrového okruhu se sešlo celkem více jak 720 závodníků a konkurence tedy byla obrovská. Startovalo se za motorkou a policejním doprovodem, takže během průjezdu Opavou si mohl každý najít svoji startovní pozici, která mu vyhovovala. Po ostrém startu před Raduňskými rybníky následoval dlouhý výjezd za Raduň, kde se začalo oddělovat zrno od plev. Následovalo nejtěžší stoupání na Hradeckou kalvárii, kde bylo podél trati více než 500 fanoušků včetně ostatních členů Domo Bike Teamu a rodinných příslušníků. Za hlasitou podporu mockrát děkujeme – byla potřeba. Následoval sjezd do Kajlovce a lesem až na Podhradí, kde se cesta opět vracela do Žimrovic a na hradecký zámek. Odtud poté do Bohučovic a do Opavy, kde byl cíl.

Všichni naši členové dojeli ve zdraví do cíle a někteří si výrazně vylepšili loňská maxima. Nakonec jsme celý náročný den zakončili až do večerních hodin  posezením u zlatavého moku s konstatováním, že se už moc těšíme na příští 14. ročník…

Výsledky našich borců:

64. Lukáš Vícha (26. ve své kategorii) čas 02:58:37

116. Marek Černý (26. v kat.) čas 03:10:47

129. Martin Kowal (49. v kat.) čas 03:13:07

331. Roman Lysák (75. v kat.) čas 03:42:59

605. Kamil Řemelka (150. v kat.) čas 05:02:38

Domo Bike Team ve složení Marek, Martin a Roman vybojoval v týmové kategorii nádherné 15. místo s časem 10:06:56. Gratulujeme!