I přes pekelnou výheň, v teplotách přesahujících 35°C, si našlo do Domoradovic cestu na 112 statečných bikerů a bikerek, kteří přijeli změřit síly na již tradičním MTB podniku Okolo Domo.

Letošní jubilejní 5. ročník doznal opět několik vylepšení. Celý start závodu s časomírou jsme posunuli od KD blíže k seníku, tak aby byl přímý dojezd do cíle a mohlo se naplno bojovat o umístění. Po startu jsme na louce vytyčili několika set metrový úsek tak, aby se startovní pole co nejvíce roztáhlo a nedocházelo ke karambolům. Rovněž obsazení za výčepem a u rakety doznalo značných změn, což opět vedlo ke zvýšení komfortu všech zúčastněných.

Závod byl opět rozdělen na 2 tratě v délkách 20 (1 okruh) a 40 km (2 okruhy) a vedl od Domoradovic údolím Moravice přes obávaný krpál Bradlo a zpět. Bikeři při tom nastoupali cca 450 popř. 900 výškových metrů.

Start delší 40 km tratě byl ve 14:00 a poté co starosta města Hradec p. Josef Vícha celé startovní pole odstartoval, po pelotonu zbyla jen oblaka prachu. Odstartování kratší tratě se chopil místostarosta města p. Patrik Orlík jen o 10 minut později.

O nějakých 40 minut později nám už bylo hlášeno, že první borci dojíždějí na vrchařskou prémii na Bradle. Tu nakonec ukořistil na 40 km trati Adam Pilčík (Opava) a na 20 km distanci Tomáš Vítek (HEAD bike TJ Opava).

Oba bikeři navíc své vedení uhájili na svých tratích až do cíle a stali se celkovými vitězi. Na stupních vítězů je na 40 km trati doplnili ještě 2. Martin Haman (SUPERIOR Riders) a 3. Tomáš Kalita (HEAD Bike TJ Opava). Na kratší 20 km trati ukořistili všechna 3 místa celkově borci z týmu HEAD bike TJ Opava, za prvním Tomášem Vítkem dojeli druhý Martin Voženílek a třetí Lukáš Szczepański. Podrobnější výsledky z jednotlivých kategorií si můžete prohlédnout >ZDE<.

Ačkoliv se na trati objevilo pár technických problémů, což zapříčinily především defekty a našlo se i pár odřenin a modřin, celý závod se obešel bez větších problémů a ohlasy byly jen kladné.

Po dojetí všech závodníků došlo ke slavnostnímu ceremoniálu s předáváním cen a pak už se jen jedlo a pilo až do tmy. Na čepu letos kromě piva, byl i birell a kofola, po kterých se jen zaprášilo. Rovněž si všichni pochvalovali tradičně vynikající gulášek a vyuzené trampské… Děkujeme všem zúčastněným za krásné odpoledne a budeme se na vás těšit zase v roce 2019.

Na závěr nezbývá než poděkovat našim partnerům, kterými letos byli MĚSTO Hradec nad Moravicí, SDH Domoradovice, Pekárna KNAPPE, CYKLONOVAK.cz Velké Hoštice, ŠPACÍR elektro, KODEX a.s., MRpress cz. a MTB Životské horyKonání akce umožnil podnik LESY ČR, s.pPoděkování patří rovněž našemu profesionálnímu zdravotnickému personálu.

Rovněž musíme poděkovat všem členům SDH Domoradovice a Domo Bike Teamu, kteří se podíleli na přípravách, chystání, poklidnému chodu a posléze i úklidu celé akce. Opomenout nesmíme ani ty, kteří nejsou členy těchto organizací a přece se podíleli na pořádání této ohromné akce. DĚKUJEME !