Po takřka 7 letech (naposledy to bylo 2.10.2011) se 30.srpna Domo Bike Team vydal zdolat klasiku Domo-Praděd-Domo. Jelikož byl výjezd plánován nárazově, odrazilo se to i na účasti. Letošního výjezdu se zúčastnili pouze pjeceda, náměstek, kronikář a designér.

Start byl v 7:00 a trasa byla volena především po asfaltu s nejkratší možnou délkou dojezdu. První drobná občerstvovačka přišla v Kunčicích v jednotě, ale pak už jsme pokračovali přes Bruntál až do Starého města, kde jsme se řádně nasnídali před prvním velkým výšlapem přes Podlesí na Hvězdu. Obrovským překvapením bylo, že zde dorazil za Lukášem druhý Konva, který tak za sebou nechal i ostřílené bikery Romana s Vlastikem. Že by se mladým začalo blýskat na lepší časy a staré začaly dohánět roky?

Pravda se však ukázala velmi brzy při stoupání z Hvězdy na samotný vrchol Praděd. Zde byl opět první Lukáš, který tento krpál zvládnul za cca 40 minut, ale druhou pozici už si pro sebe zpátky ukořistil Roman se ztrátou asi 12 minut. Konvu nechal za sebou o dobrých 5 minut! I přesto je to příslib před nadcházející Tour de Beskydy startující již příští týden. Počasí na Pradědu bylo excelentní a tak jsme se mohli pokochat i krásnými výhledy do okolí.

Po drobném posilnění na vrcholu následoval sjezd na Ovčárnu, kde jsme ochutnali místní „patok“ a poté již následoval zrychlený (v průměru 75 km/h) sjezd na Hvězdu a odtud do Malé Morávky. Před Morávkou ještě stihnul píchnout letošní defektový král pjeceda a pak jsme se odebrali do Karlova na výtečný oběd. Cesta zpět vedla přes Novou Rudnou zpátky do Bruntálu, kde jsme ochutnali místní speciály v hasičském pivovaru. Jelikož nás poté chytil po cestě deštík, byli jsme nuceni se zastavit v Leskovci (zde jsme zažili krátkou epizodu se ztracenou náměstkovou rukavičkou) a poté i v Moravici na drobné občerstvení. To už se ale začalo pomalu stmívat a my byli nuceni se odebrat domů s hodnocením, že se akce nadmíru povedla. Že by jsme založili další tradici? Nebo zase až za 7 let? Uvidíme. Jak říká Jirka: „roky ne….š“.

Statistiky dne: najeto 131 km, nastoupáno 2300 výškových metrů.

>FOTKY ZDE<