V sobotu 28.8. se uskutečnil již 21. ročník tradičního závodu Silesia bike marathon na horských kolech. Ten je nově zařazen do cyklistického seriálu PRIMA Cup a na startu se tak objevili ti nejlepší současní závodníci z České republiky.

A samozřejmě nesměli chybět naši borci ve zbrusu nových dresech Domo Bike Teamu. Letos poprvé v historii postavili na dlouhé maratonské 95 km dlouhé trase tým, ve složení Roman, Lukáš a Kája. Na poslední chvíli se startu v dresu DBT zúčastnil i Jirka a tak jsme měli hned 4 želízka v ohni.

Startovalo se tradičně již v 9:00 z Horního náměstí v Opavě, odkud se pokračovalo na Raduň a odtud oklikou kolem zámku až k Hradci, kde nás čekalo stoupání na bájnou Kalvárii. Zde měli naši borci skupinky svých fanoušků, a tak ji za mohutného povzbuzování všichni zdolali v sedle svých biků!!!

Dále trasa vedla přes Včelí hrad, Jelenici až k Podhradí a odtud se stoupalo na hrad Vikštejn. Po technicky náročném průjezdu hradem nás čekal sjezd k řece Moravici do Podhradí a zase nahoru do Lhotky. Následoval sjezd do Zálužné a další nesmírně těžké stoupání po louce do Nové Zálužné. Odtud zase dolů k řece a táhlým 4,5 km stoupáním do Radkova. Odtud už se závod ubíral k Melčskému údolí, přes Wisshuhnův splav do Žimrovic a na Hradecký zámek. Pak zase dolů do Kajlovce a nahoru na Kalvárii. Pak už jen stačilo vyjet z Hradce lesem nad Bohučovice a byli jsme skoro v cíli v Opavě U chovatelů. Nutno dodat, že i přes nepříznivou předpověď počasí bylo po celý den krásně a i přes občasné bahenní koupele, takřka ideální závodní podmínky.

Takřka 95 km dlouhá trať s převýšením více jak 2200 m nám dala opravdu velice zabrat, ale přes všechny křeče (zejména Jirka) a technické problémy některých bikerů (zejména Roman), jsme se všichni šťastně potkali v cíli. Tak zase za rok a snad v lepší formě a přijatelnějším květnovém termínu a minimálně ve stejném počtu! Biku zdar!

VÝSLEDKY NAŠICH BORCŮ Čas Výsledek
Lukáš 5:28:51 91.celkově (24. v kategorii)
Jiří 6:31:25 134. (32.)
Kája 6:36:15 137. (34.)
Roman 6:39:27 138. (35.)

V pořadí týmů jsme obsadili skvělé 8. místo s celkovým časem 18:44:33!