11. září 2021 se opět uskutečnil závod horských kol MTB Životské hory. Protože závod pořádají naši kamarádi z Dolních Životic, vždy jim rádi pomůžeme. Trať vede přes Nový Dvůr do Filipovic, a právě před Filipovicemi jsme se jako každoročně ujali občerstvovací stanice pro hladové a žíznivé závodníky. Samozřejmostí je i zastavování aut při přejezdu cyklistů přes hlavní silnici. Za krásného počasí vše proběhlo bez problémů a bajkeři snad byli spokojeni s naší prací.
Bohužel v našem dresu Domo Bike Teamu se na start postavil pouze Kája Vícha. Letos má výtečnou formu, a proto to vypadalo na výborný čas a umístění.
V okolí Jánských Koupelí byl však svědkem nepříjemného pádu a zranění. Místo závodu se tak věnoval zraněnému, a poté jel naproti vozidlu záchranné služby, aby je dovedl na místo pádu. Po zhruba 30 minutách se vydal opět do závodu a s přehledem dorazil do cíle. 
Výsledkem byl čas 3:37:38 a 85. místo. Mnohem přednější než čas byla jeho bezprostřední pomoc, za kterou zaslouží velké uznání!
Tak za rok se snad na start postavíme ve větším počtu!! Bajku zdar!!

>FOTKY ZDE<