Na víkend 17.-18.7.2021 jsme naplánovali společný víkend Draků. Původní plán s přespáním na hřišti jsme díky nevalné předpovědi počasí přehodnotili na noc v Kulturním domě. Nakonec se naše rozhodnutí vyplatilo.
V sobotu v 10:00 jsme se setkali v Hasičaréně kde jsme oprášili zručnost s hadicemi při nácviku hasičské „100 „ přes překážky. Draci byli hodně šikovní a opět svou dovednost zdokonalili. Následovala ukázka požárního útoku na videu a potom si Draci poslechli a prohlédli jak naši hasiči pomáhali v oblasti zasažené tornádem a jak vše probíhalo. Při vyprávění a prohlídce fotek děti ani nedutali.
Poté jsme se přesunuli do KD kde Katka, Radka a Martin připravili chutný oběd a hladová tlupa Draků se do něj pustila s velkou chutí. Po menším odpočinku jsme vyrazili na procházku k řece kde jsme následně ochladili těla v tůňce kde se Draci vyblbli. Následoval namáhavá cesta do Domo kopce při níž jsme nasbírali dřevo na pozdější opékačku.
Přesunuli jsme se opět k Hasičaréně kde jsme za auto připojili vozík se stříkačkou a jeli jsme k Barabům otestovat techniku a dětem postupně ukázali jak to chodí při zásahu u čerpání vody a následné hašení požáru. Každý z Draků si vyzkoušel jakou sílu má proud vody v proudnici. Na hřišti Maracaná jsme potom společně rozdělali oheň a opekli párky. Dětské hřiště taky praskalo ve švech a děti v sobě nacházeli skryté síly. V Hasičaréně jsme uklidili výzbroj a pověsili hadice do věže.
Blížil se večer a tak jsme se zase přesunuli do KD kde na Draky čekalo překvapení. Byli rozděleni do 3 týmů kdy každý musel vyluštit sérii hádanek a kvízů a za splnění dostali indicie k nalezení sladkého pokladu. Všichni si vedli skvěle a nakonec jim nedělalo problém poklad nalézt a pak i smlsnout. Po setmění vypukla Dračí diskotéka 😊 . Před usnutím se všichni uklidnili při sledování pěkného filmu.
Neděle začal velmi brzo kdy nedočkavci byli vzhůru už před sedmou a tak tatínci ani nedospali noční doplňování tekutin. Na snídani připravilo naše trio párek v rohlíku a smaženici a zaplnili hladové Dračí krky.
Po uklizení KD jsme se rozloučili a už nyní se těšíme na další společné chvíle.
Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli a pomáhali.