Osadní výbor Domoradovic se na začátku tohoto roku dostal do nelehkého rozhodnutí. Potřeboval totiž pokrýt 275.000 czk z celkových 350.000 czk v nabídkových cenách na rekultivaci trávníku na hřišti, stavbu sociálního zařízení a rozšíření dětského hřiště. Vsadil na riziko a rozhodl se tyto prostředky najít ve vášni, obětování času, materiálu, tvrdé práci a spolupráci místních občanů.
A povedlo se! Celkem 65 obyvatel a fanoušků Domoradovic se tak zapojilo do unikátního projektu několika brigád, které spolkly poctivých 800 brigádnických hodin. K hodinám se dále přidali zapálení dárci strojů, materiálů, služeb či občerstvení – a zázrak byl hotov. 
         Dne 27.8.2022 tak Maracaná vstala z popela a ožila na Slavnostním otevření hřiště. Domoradovských se zúčastnilo na 200, program a organizace pokryly všechny místní spolky. Přestřižení pásky, den plný her a atrakcí, požární útoky, fotbalový zápas mezi svobodnými a ženatými, spartakiáda místních seniorů spolu s bohatým občerstvením, chutí k zábavě a muzikou byly tou nejlepší možnou oslavou znovuzrození.
         Dovolte mi prosím, abych alespoň touto formou moc poděkoval všem 65ti zapáleným dobrovolníkům a Městkému úřadu za to, že Maracaná a kultura vesnice v Domoradovicích opět žije. Díky!
Ladislav Kříž

FOTKY Z AKCE ZDE