První dubnová sobota opět patřila cyklistice. Počasí bylo doslova aprílové, ale hojné účasti závodníků to nezabránilo. Stejně jako minulý rok reprezentovali Domo Bike Team Lucka a Roman Lysákovi. Měli jasný cíl – zlepšit svůj čas z loňska.

Roman svůj závod na 36 km odstartoval v 12:10 a Lucka se vydala na kratší – 16 km trasu o 40 minut později v 12:50. Bikerům bylo zřejmě přáno, a tak při startu vysvitlo sluníčko, oteplilo se, a lehký déšť překvapil až pár opozdilců ke konci. Závod se u obou našich účastníků obešel bez větších problémů, a tak na ně jejich podpora v cíli nemusela dlouho čekat.

Jediným zádrhelem byl řetěz, se kterým Lucka musela zápasit na osmém kilometru, a trochu vyzkoušel její nervy, ale i s touto ztrátou dojela s časem 54:17 celkově na 35. místě ze 48 závodníků a v kategorii se umístila na 6. místě. Oproti loňskému ročníku si dokonce vedla lépe o 4 minuty.

Roman ze své delší trati projel cílovou rovinou v čase 1:45:33 a polepšil si tak nejen v pořadí, ve kterém se oproti loňskému roku posunul o 123 pozic výše, ale byl také rychlejší o 16 minut. V absolutním žebříčku tak obsadil 132. místo z 309 účastníků a v kategorii dokonce 8. místo!!

Oba byli se svými časy víc než spokojeni a doufají, že se k nim příští rok přidají i další.