Author Šela Bike Marathon 2019

V sobotu 4. května 2019 se uskutečnil již 20. ročník Author Šela Bike Marathonu, který je součástí Českého poháru a účastní se jej celá česká bikerská špička. Letos i s účastí Domo Bike Teamu! Reprezentace se ujal Roman, a to na královské trati 101km. Start i cíl je v těsné blízkosti hradu Helfštýn. První polovina závodu se jede v Hostýnských vrších a druhá polovina po přejezdu Moravské brány v Oderských vrších. Podle Romanových slov to zatím byl nejtěžší závod, kterého se dosud zúčastnil. Se svým výsledkem byl nadmíru spokojen. Do cíle dorazil s časem 6:16:33. Celkově se umístil na 229. místě ze 400 závodníků a v kategorii obsadil 23. místo.

Silesia Bike Marathon 2019

18. květen 2019 na Opavsku patřil cyklistice. Konal se 19. ročník kultovního Silesia Bike Marathonu a nemohla chybět účast našich bikerů. Lukáš se fanouškům představil na trati 55km a Roman zvolil již tradičně delší trať 90km. Po předchozích deštích se závodníci museli potýkat s velmi bahnitou a náročnou tratí, naštěstí se našim borcům vyhnuly technické potíže i pády. Lukáš projel cílem s časem 3:04:23, v celkovém žebříčku obsadil 50. místo ze 400 závodníků (16. v kategorii) a oproti loňskému roku si svou pozici vylepšil. Roman na své delší trati dorazil do cíle s časem 5:51:13, což bylo kvůli zhoršeným podmínkám o 20min později než loni, ale i přesto se celkově umístil na 128. místě z 280 bikerů (22. v kategorii) – oproti minulému ročníku si také o pár pozic polepšil.

MTB Životské Hory

15. června 2019 se jel již 11. ročník našeho oblíbeného cyklistického závodu MTB Životské Hory. Sestava na startu 65km dlouhé trati v Dolních Životicích byla stejná jako loni – Lukáš, Roman a Kája. Počasí bikerům docela přálo, protože již několik dní zde panovaly letní teploty, a všechen terén tak byl až na některé úseky suchý. Závodníci DBT měli vypilovanou formu ze soustředění v Jizerských horách a daly se očekávat jen výborné výsledky.

Domo Bike Team měl jako již každoročně pod záštitou občerstvovačku u Filipovic, která byla znovu precizně připravena a to i s několika novými členy ve svých řadách. Můžeme tedy jen poděkovat Lence a Lucce L., Marii J., Barči H., Marku Č., Vinckovi K. a Lukáši B. O kvalitní fotky se postaral pan Bohumil Kříž.

Roman se v závodě trápil a na občerstvovačce ve Filipovicích dokonce zjistil závažný technický problém, že mu bota nejde vycvaknout ze šlapátka. Asi po 20 minutách se mu závadu podařilo odstranit.

Mezitím již přijel Kája, který ve snaze Romanovi pomoct, zapomněl vzít svůj naplněný bidon z občerstvovačky. V horkém počasí to byla velká chyba.

Roman se ještě odhodlal trať dojet, ale nakonec se po pár kilometrech rozhodnul své letošní trápení ukončit a odstoupil ze závodu. Lukáš závod projel bez jakéhokoliv problému s časem 3:06:19 celkově na 46. místě ze 137 závodníků (15. v kategorii). Kája projel cílovou rovinkou v čase 4:15:04, umístil se na 112. místě taktéž ze 137 závodníků (18. v kategorii).

V Dolních Životicích se ještě dlouho debatovalo o zážitcích ze závodu a mnozí tak domů dorazili až za tmy.

Autor článku: Lucka Lysáková