3. srpna 2019 se v Domoradovicích uskutečnil již 6. ročník jediného cyklistického závodu startujícím v okrsku Hradce nad Moravicí – MTB OKOLO DOMO. Ani letošní podnik nemohly minout změny na trase – trať byla zatraktivněna novým docela prudkým úsekem ovšem s krásnými rozhledy do okolí – pokud někdo měl čas se při závodě i kochat. Sestava pořadatelů zůstala v takřka nezměněné sestavě – především z řad Domo Bike Teamu a přátel z SDH Domoradovice. Přibyly rovněž nové kategorie pro děti – kadeti 10-12 let a junioři 13-15 let na kratší 20km trase.

Start závodu proběhl již tradičně za místním kulturním domem. Nejdříve starosta města Mgr. Patrik Orlík odstartoval ve 14:00 dlouhou 40 km trať na kterou se postavilo 58 borců a o 10 minut později poslal místostarosta města Mgr. Petr Havrlant do terénu 47 cyklistů a cyklistek na kratší 20 km trať.

Celkem zajímavě s letošním ročníkem zacvičilo počasí – jestliže před startem bylo krásné slunečně počasí, tak v průběhu 1. kola se začalo silně zatahovat a poprvé v šestileté historii závodu jsme se potkali i s deštěm. No ona to byla spíše extrémní průtrž mračen a pořadatelé měli co dělat aby zachránili venku stojící nekrytou techniku. Naštěstí kapacita našeho kulturního domu je dostačující aby se všichni měli kam schovat. Ne tak účastnici závodu – ti kteří opožděně dojížděli do cíle prvního kola a rovněž ti co pokračovali do kola druhého si deště užili opravdu dosyta a nikdo z nich nepřijel aniž by na něm byla nit suchá. Ale je to mountainbikový závod a i tohle k tomu patří.

A kdo se s nástrahami pořadatelů na trati a nevyzpytatelným počasím nakonec popral nejlépe? Začíná být u nás takovou tradicí, že nejvyšší vavříny si odvážejí závodníci HEAD PRO TEAMU OPAVA.

Na krátké 20km trati s převýšením takřka 450m si dojel pro celkové vítězství mezi muži Martin Voženílek (HEAD PRO TEAM), za ním dorazil Michal Kokeš  (NOVATOP LAPIERRE) a pro třetí místo si dojel Matěj Martinásek (HEAD PRO TEAM), který zároveň zvítězil mezi juniory. Mezi ženami byla nejrychlejší Petra Binderová (HEAD PRO TEAM), mezi juniorkami Eliška Slaninová (Mikolajice) a mezi nejmladšími kadetkami Nikola Voženílková (Neplachovice). Vítězem mezi kadety se stal Sebastian Dvořák (HEAD PRO TEAM).

Na dlouhé 40km trati s převýšením 900m, která byla velmi silně ovlivněna deštěm, si nakonec pro vítězství dojel Tomáš Vítek (HEAD PRO TEAM), který se stal rovněž i vítězem kategorie M1 (18-29let) před Ondřejem Kušnírem (ON-OFF TEAM) a Romanem Kročkem (CROSSBIKE.CZ), který se rovněž stal vítězem kategorie M2 (30-39let). V kategorii M3 (40-49let) zvítězil Tomasz Stepien a nejstarší kategorii M40 (muži nad 50let) ovládl Petr Janda (DK BIKESHOP RACING TEAM). Mezi ženami suverénně zvítězila Klára Pavelková (SUPGIRLS).

Doufáme, že i přes mírnou nepřízeň počasí se závod všem líbil a společně se potkáme při dalším ročníku v roce 2020.

Na závěr je nutno poděkovat všem sponzorům a partnerům v čele s městem Hradec nad Moravicí, bez kterých by tato náročná sportovní akce nemohla existovat. Děkujeme!