Nastal podzim a s ním i další Tour. Letos jsme v termínu 4.9. – 6.9. 2020 vyměnili Beskydy za Jeseníky.

Na Tour jsme se vydali v sestavě náměstek, zdravotník, designér, pokladník, Marek a Kája.

1. etapa Domo – Praděd – Švýcarna

V pátek za chladného rána jsme vyrazili směr přehrada Kružberk, dále podél Moravice na přehradu Slezská Harta. Pokračovali jsme podél přehrady až do přístavu v Leskovci, kde k našemu překvapení bylo otevřeno U Kormidla v přístavu, a my se mohli občerstvit, ale hlavně ohřát naše ztuhlá těla! Pak jsme vyrazili obdivovat přírodní památky Rázovské tufity a Lávový proud u Meziny. Po obědě na náměstí v Bruntále jsme se vydali směr parkoviště Hvězda a dále vrcholové stoupání na Praděd!! Z Pradědu jsme sjeli na turistickou chatu Švýcárna, kde jsme měli zajištěno ubytování.  

Statistika 1. dne: najeto 90 km + 1.800 m nastoupáno
2. etapa Švýcárna – Červenohorské sedlo – Šerák – Ramzová
V sobotu jsme se probudili do krásného rána a po vydatné snídaní se vydali vstříc úchvatným výhledům na překrásné Jeseníky! Hlavně výhled na Dlouhé stráně byl úchvatný! Po menším občerstvení na Červenohorském sedle jsme se po cyklostezce vydali do údolí k říčce Bělá, kde se i někteří odvážlivci svlažili. Po vydatném obědě v Bělé pod Pradědem nás čekalo náročné 10km stoupání na Šerák. Odměnou nám byly krásné výhledy a také chladivý Šerák 11°, který se zde prodává v Chatě Jiřího na Šeráku. Počasí se ale během chvilky začalo rychle měnit a bylo třeba velet na ústup. Následoval prudký sjezd do Ramzové. Stihli jsme to naknap – jen co jsme dojeli tak začala doslova průtrž mračen, ale tu jsme již sledovali u zlatavého moku zahrádky místní restaurace.  Ubytování jsme našli na chatě Ramzovské sedlo, kde jsme večer využili i bazén k relaxu po náročném dni.

Statistika 2. dne: najeto 40 km + 900 m nastoupáno

3. etapa Ramzová – Paprsek – Jeseník (vlakem: Jeseník – Opava), (na kole: Opava – Domo)

V neděli jsme si přivstali a ještě před snídaní jsme si dali koupel v místním bazénu.

Za chladného a mlhavého rána jsme se přes horskou malebnou obec Petříkov vydali na poslední vrholový bod celé tour, a to na Paprsek ve výšce 1.022 m n. m.. I když hrozilo, že každou chvíli začne pršet, tak jsme se po krásných šotolinových cestách suší dostali na chatu Paprsek. Poté jíž následoval závěrečný dlouhý sjezd do Jeseníku na vlak.

Statistika 3. dne: najeto 48 km + 580 m nastoupáno

Na závěr je nutno dodat, že jsme moc rádi, že jsme i v této nelehké covidové době mohli tuto tour uskutečnit a již vyhlížíme další kilometry a zážitky na naších ořích!!