Ukončení letních prázdnin jsme se rozhodli Mladým hasičům zpestřit další akcí. Všude okolo existuje spousta Příměstských táborů a tím, že jsme z DOMO tak jsme udělali přiDOMO tábor 😊.

Představa byla taková, že se celá akce uskuteční na Maracaně, ale vzhledem k nevlídné předpovědi počasí jsme přespávání přesunuli do Kulturního domu.

Vše vypuklo 28.8. setkáním na hřišti kde jsme společně s dětmi nacvičovali běh na 100 metrů překážek. Díky rozmanitosti stáří dětí a také jejich prvotním zkušenostem jsem tuto disciplínu upravili a vytvořili jsme 4 družstva po čtyřech dětech. Každé družstvo si zvolilo svou přezdívku ( Sirény, Následníci, Berušky a Dobytci ). Družstva postupně prošli celou dráhu a zdokonalovali svou zručnost. Někteří dokonce vymysleli i novou disciplínu a to hod hadicí 😊 .

V přestávkách si děti zařádili na nových průlezkách a houpačkách. Poté bylo potřeba vyčerpanou energii doplnit a tak jsme rozdělali oheň a opekli špekáčky.

S blížícím se večerem se na děti chystalo překvapení v podobě Stezky odvahy. Na děti čekala trasa z hřiště okolo lesa směrem ke Kuřínu a následně okolo bramborárny s cílem v kulturním domě. Celá trasa byla lemována svítícími tyčinkami podle kterých děti našly správný směr. Během cesty museli projít 3 stanoviště kde museli předvést své vědomosti a dovednosti. Na první zastávce poznávali hasičské vybavení, na dalším museli zahasit fiktivní oheň pomocí balónků a třetí stanoviště bylo pro nás všechny překvapením, neboť se o něj postarali starší hasiči. Dětem se představili různé postavičky a museli hádat kdo se za přestrojením skrývá případně o jakou profesi se jedná. Došlo i na lehké vystrašení čarodejnicí a bláznivého hasiče 😊 . Zakončení stezky odvahy bylo v KD v Pekle kde na děti čekal poslední úkol. Za jejich odvahu a um byli všichni odměněni šampaňským a něčím sladkým na zub.

Poté jsme se přestěhovali do sálu KD a zde si připravili nocování. Někteří po úmorném zápasu si dokonce postavili i stan a pak děti zhlédli pohádku a vydali se na kutě.

Ráno byl v 8:00 budíček a společná snídaně. Na výběr bylo z více chodů, ale nejvíce se osvědčila výborná smaženice.

Po snídani jsme díky dešti museli zůstat v KD a tak jsme pilovali techniku v spojování hadic, proudnice, rozhazování hadic a běhu přes „ kladinu „.

Nakonec jsme společně vše uklidili a před obědem se vydali ke svým domovům.

Akce se opět vydařila a jak dětem tak i rodičům se líbilo. Náš sbor se rozrostl o další 4 Mladé hasiče a prozatím se počet ustavil na úctyhodných 23 😊

Poděkování patří všem dětem za jejich elán a chuť k novým věcem a taky k tatínkům, maminkám a dorostencům za práci při přípravách a na samotné akci.

Díky moc a těšíme se na další společné chvíle.

Martin K.

FOTKY Z AKCE ZDE