START 2016Ve všech směrech výtečný. I tak by se dal ve zkratce nazvat letošní již 3. ročník cyklistického závodu na horských kolech, který se těší stále většímu zájmu široké cyklistické veřejnosti.

I letos si organizátoři z řad místních dobrovolných hasičů a především Domo Bike Teamu připravili několik novinek pro účastníky. Asi tou nejzajímavější byly vypsané prémie na našem již kultovním kopci Bradlo, kde se pod krásnou slavobránou bojovalo o nejrychlejšího vrchaře letošního ročníku. Dále nejrychlejší 3 závodníci v cíli dlouhé 40 km tratě jistě ocenili PRIZE MONEY v podobě finanční injekce. Drobná změna byla rovněž na trati a věříme, že byla ku prospěchu a zkvalitnění závodu. Rovněž byla pro letošek zajištěna profesionální zdravotnická pomoc, která naštěstí musela řešit jen drobné oděrky a škrábance.

Na start dlouhé trasy (2 okruhů po 20 km s převýšením více jak 900 m) se postavilo celkem 56 jezdců různých výkonnostních úrovní, což je opět mírný nárůst oproti loňskému roku. Po startu, kterého se letos ujal místostarosta města Hradec nad Moravicí p. Patrik Orlík se peleton dal do pohybu a začalo se závodit opravdu už od samého počátku. Po úvodním kamenitém výjezdu z „Kuchyňky“ se vykrystalizovala na čele asi desetičlenná skupinka, která pomalu ujížděla zbytku startovního pole a která si to měla rozdat o nejvyšší příčky. Na těsné souboje v cíli nakonec nedošlo, jelikož náročný kopec Bradlo startovní listinu doslova rozsekal na jednotlivce, kteří postupně dojížděli s odstupy do cíle. Pro prémii na Bradle a rovněž i celkové vítězství na dlouhé trati si přijel Lubor Grigorescu  (TJ Rožnov), před Michalem Kokešem (NOVATOP Lapierre) a 3. Michalem Mrůzkem (HEAD BIKE TJ Opava). Z našich borců nejlépe dojeli Lukáš na celkovém 9. místě a Roman na 33. místě.

Na krátké trati (20 km s převýšením cca 450 m) se představilo celkem 29 jezdců a jezdkyň, kteří pouze jednou absolvovali náročný okruh s celkem 5 brody a krpál Bradlo. Zde byl nejrychlejší a prémii si odvezl Rostislav Suchánek (NOVATOP Lapierre) před 2. Vojtěchem Řeháčkem (Stevens-Supshop.cz) a 3. Filipem Andreem (HEAD BIKE TJ Opava). Mezi ženami zvítězila Iva Hapalová (TUV SUD RUSAVA BIKE TEAM). Mezi juniory zvítězil Filip Pietroň (NOVATOP LAPIERRE) a mezi juniorkami Eliška Kubná (Kobeřice).

>KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZDE<

Po závodě si mohli všichni závodníci umýt svá kola díky napuštěné hasičské kádi nebo si nově omýt svá upocená těla ve sprše našeho nově vymalovaného kulturního domu. K jídlu byl připraven vynikající domácí hovězí „bajkerský guláš“ nebo vyuzené trampské. Nabídka pití byla rovněž rozmanitá a tak po slavnostním vyhlášení výsledků mohla naplno vypuknout volná zábava, která se protáhla až do velmi pozdních nočních ba i ranních hodin.

Doufejme, že přes náročnou organizaci, kterou děláme opravdu jen s minimem lidí, se sejdeme i příští rok na 4. ročníku. DĚKUJEME VŠEM ZÚČASTNĚNÝM!!!

Poděkování patří všem členům DBT a SDH (ale nejen jim), kteří přiložili ruku k dílu a mohli nám pomoct při náročné organizaci této skvělé akce. Rovněž děkujeme zdravotnickému personálu, který nám ošetřil všechny bolístky a bebínka.