V sobotu 19.5.2012 se konal již 12. ročník prestižního cyklistického závodu kolem řeky Moravice. Start 55km okruhu, kterého se kromě dalších téměř 700 cyklistů účastnili i 3 naši elitní bikeři, byl vypsán na 10:30 z Horního náměstí v Opavě.

Nejdříve za doprovodu pořadatelů a policie ČR celý peloton přejel Opavou až za Kylešovice, kde byl u odbočky na Raduň letmý start. Poté trať vedla přes Raduň a Chvalíkovice na Hradec, kde byl obáváný výjezd na Kalvárii. Tímto děkujeme hrstce našich skalních fanoušků, kteří si zde našli místo a mohutně nás povzbuzovali. Dále se sjíždělo do Kajlovce a úvozem zase nahoru na Včelí hrad, kde byla 1. občerstvovací stanice, a nahoru do Jelenice. Odtud brutálním sjezdem k řece Moravici a lesem až pod Podhradí (2. občerstvovačka a nejvzdálenější bod na trati), kde už se trať obracela zpátky k Žimrovicím (3. občerstvovačka) a na zámek v Hradci. Hlavně pro fajnšmekry byl offroadový úsek mezi Bohučovicemi a Chvalíkovicemi v lese. Pak ještě po rovině do areálu chovatelů v Opavě, no a byli jsme v cíli!

Letošního ročníku se již podeváté (poprvé v dresu Domo Bike Teamu) zúčastnil náš biker Marek Černý, který se již příští rok zařadí mezi borce X-masters (10 účastí na Silesii) a bude mít možnost vozit prestižní žluté startovací číslo.

Zcela poprvé stáli na startu další bikeři DBT Lukáš Vícha a Roman Lysák.

Nikoho při závodě nepostihl žádný výrazný technický problém a tak jsme mohli v cíli konstatovat, že jsme tento ročník přežili v pohodě a už se těšíme na příští rok, kde se k nám doufáme přidají další členové Domo Bike Teamu!

Pro shrnutí ještě výsledky našich borců:

Lukáš Vícha               celkově 58.   (21. ve své kategorii)                čas 02:53:36,6

Marek Černý              celkově 204. (38. ve své kategorii)                čas 03:16:59,6

Roman Lysák             celkově 415. (95. ve své kategorii)                čas 03:44:35,3

Celkově se Domo Bike Team umístil na fantastickém 17. místě mezi družstvy s časem 09:55:13. Gratulujeme!