Černý prapor, vlající na hasičské zbrojnici nám připomíná, že po velmi krátké době opět zasáhl neúprosný osud do řad domoradovického sboru dobrovolných hasičů. Tentokrát nám tento posel nedobrých zpráv oznamuje, že naše řady navždy opustil jeden z nejstarších aktivních členů sboru pan Jiří Groda.

 Jiří Groda, rodák ze Žimrovic, se stal členem sboru v roce 1969, když se jako agronom zdejšího JZD  s manželkou do Domoradovic přistěhoval. Po celou dobu členství,  i v již pokročilém věku se aktivně dění ve sboru věnoval. Po několik funkčních období byl členem výboru, byl také rozhodčím v požárním sportu. Když si sbor pořídil svůj spolkový prapor, byl jmenován do čety vlajkonošů, která nosí prapor při slavnostních příležitostech. Za svou činnost byl vyznamenán čestným uznáním okresního výboru, medailí za příkladnou práci a posléze medailí za zásluhy. Je rovněž nositelem věrnostní medaile a ztužek za dlouholeté členství.

Jiřího Grodu známe nejen jako agronoma v JZD, ale též jako nadšeného fanouška a příznivce žimrovické kopané. Za mlada za tento oddíl i hrál. Ale ani po ukončení aktivní činnosti nevynechal jediný zápas svého mančaftu. Každou sobotu, nebo neděli jsme ho mohli potkat, jak kráčel do Žimrovic na fotbal.

Rád si s přáteli zahrál i mariáš, v kteréžtto hře platil za hráče tzv. první ligy.

Pan Jiří Groda podlehl ve svém životním  zápase s těžkou chorobou dne 28. května 2020 v opavské nemocnici. Poslední rozloučení bylo ve středu 3. června v kapli sv. Jakuba na hřbitově v Hradci nad Moravicí.