dsc_0318Dne 1.10 2016 byl náš sbor pozván na přátelské setkání hasičů spolu s SDH Běloves v Horní Rožínce, známe se s nimi díky světovému rekordu v dálkové dopravě vody z roku 2010. Vesnice Horní Rožínka se nachází v okrese Žďár nad Sázavou, počet obyvatel se pohybuje okolo 90.

Odjezd byl naplánován na 6.30hod., nemocný Roman se nechal chvíli přemlouvat, a tak se náš odjezd trochu oddálil, na Hradci následovalo doplnění zásob a mohlo se vyjet na cestu dlouhou 200km. Ranní silnice byly bez komplikací, cesta svižně odsýpala a v 10.30 hod. jsme byli s hasiči z Bělovsi v Rožínce,po přivítání už byla na stole výborná dršťková a gulášová polévka.Naši hostitelé si pro nás také připravili krátký poznávací program po okolí.Navštívili jsme Vysočina arénu,  kde se v zimě konají běžecké a biatlonové závody, v létě naopak MTB závody horských kol, tato sobota patřila závodu „Kolo pro život.“ Dalším cílem byl uranový důl v Dolní Rožínce. Po návratu zpět následoval turnaj v nohejbale, naši borci se ale moc neukázali a obsadili 3. místo. Nádherné počasí lákalo Leoše ke koupeli v místním přírodním koupališti, otužilec z Bělovsi byl natolik odvážný, že studené vodě neodolal.

Večer patřil hudbě, výtečným grilovaným steakům, výbornému pití, dobré zábavě a posezení s místními občany. Nocovali jsme ve stylovém statku. Našli se ale i takoví, kteří chtěli vyzkoušet, jak se spí v místní klubovně, Leoš samozřejmě potřeboval něco extra, tak si ustlal pod širákem.

Po ránu přišla vhod ovarová polévka s teplým ovarem. Po poledni už jsme se ale museli rozloučit, a odjet, jelikož domů jsme to měli daleko.

SDH Horní Rožínce děkujeme za příjemné setkání, a věříme, že další shledání bude co nevidět!