29. února se uskutečnil další, v pořadí již 13. ročník koštu domácích pálenek „Domo-košt“. I přesto, že loňský ročník byl co se týká úrody tragický, sešlo se krásných 16 vzorků. Moc děkujeme všem, kteří se zúčastnili a vytáhli ze svých archivů své domácí osvědčené pálenky. Možná i díky tomu byl letošní ročník jeden z nejvyrovnanějších a v podstatě se nenašla pálenka, která by výrazně vyčnívala, či úplně propadla.

Letošní 13. ročník nakonec vyhrál Pavel Machovský a přidal další zářez ke svým předchozím vítězstvím. Slepeckou hůl za pomyslně „nejhorší“ pálenku si odnesl docela překvapivě nadšený pěstitel švestek Marek Černý.

Na závěr se sluší poděkovat všem, kteří se na této povedené akci podíleli. Především hlavnímu pořadateli Pavlu Hrbáčovi, Martině a Marcele Jahnovým za obsluhu, Vlastikovi za přípravu, Romanu Kvitovi za frgály, kterými obohatil i tak vynikající jídelníček a Martinu Vaňkovi za zavěrečné vyhodnocení všech zúčastněných.

Doufejme, že letošní úroda bude konečně zase nadprůměrná a my si tu tuto akci budeme moct zopakovat i v dalších letech. Budeme se těšit…