oKOLO DOMO STARTNa sobotu 22. srpna připadal již 2. ročník závodu na horských kolech pro širokou veřejnost MTB OKOLO DOMO 2015.

Letos na závodníky čekalo několik velmi příjemných změn. Prvně je třeba zmínít nový takřka 20 km okruh s převýšením téměř 450 m. Ten se vyznačoval mnoha prudkými krpály i technicky náročnými sjezdy. Za zmínku rovněž stojí celkem 6 různě dlouhých a hlubokých brodů, které na všechny účastníky čekaly a měly je v parném letním počasí příjemně osvěžit. Novinkou letos byl pozávodní gulášek popř. pořádné nožky klobás. Dále si každý z účastníků mohl svého cyklistického miláčka po závodě umýt tlakovou vodou a nakonec (ačkoliv to pořadatelé neměli v plánu) byla k dispozici i sportovní hasičská nádrž plná vody, kde se ti nejodvážnější mohli bez ostychu okoupat.

Samotný závod byl rozdělen na 2 tratě podle délky. Kratší trať, tedy jen jeden okruh měřil 20 km, na závodní fajnšmekry pak čekaly okruhy hned dva s celkovou délkou 40 km a převýšením téměř 900 m, které už dokázaly potrápit nejednoho trénovaného jezdce. Ono totiž vyjet si 2x za sebou Bradlo v nějakých 30°C na slunci je solidní zkouška ohněm. Kdo neví, ten to asi nepochopí…

Rovněž konkurence na startu se oproti loňsku výrazně zvedla a naši bikeři z Domo Bike Teamu měli před sebou opravdu velkou výzvu. Vždyť na startu byli i zahraničními závody ostřílení borci jako Adam Pilčík či Ondřej Kavan. Rovněž se na startu objevily samozvané legendy týmu HaF Pavel Žůrek nebo Jan Winkler což dozajista slibovalo zajímavou podívanou.

Samozřejmostí už od loňského roku bylo, že náš domácí tým DBT měl na startu první lajnu což přinejmenším zajišťovalo, že až k Damadrovskému vyhořelému seníku budeme mít jezdce na prvním místě. Pak už to bylo ale trošku horší…

Start dlouhé tratě na 40 km byl ve 14:00. Start se povedl na výbornou a opravdu minimálně 300 m jsme měli domácího jezdce na čele závodu. Po prvním výjezdu z „Kuchyňky“ už však bylo vše jinak. Na čele se usadila dvojice jezdců z Novatop Lapierre, Viky s Ondrou, následována zbytkem startovního pole. Postupem času se celý peleton rozdělil na větší či menší skupinky podle výkonnosti a momentální formy. Z vítězství se nakonec po dvou odjetých kolech radoval Adam Pilčík před svým stájovým kolegou Ondrou Kavanem (oba Novatop Lapierre). Pro třetí místo si dojel Zdeněk Petřík (CPV Krnov). Až bramborová medaile zbyla na našeho jezdce Lukáše Víchu. V kategorii nad 40 let zvítězil s velkým náskokem Pavel Žůrek (Bikestyle.cz) před Romanem Hudečkem (Cyklonovak Haibike Team) a Janem Rohanem (Opavský sportovní klub).

Na krátké 20 km trati zvítězil celkově i mezi juniory Adam Lamich (Superior Riders). Druhý mezi juniory dojel Tomáš Vítek (Mikolajice) a třetí Jan Broczek (Bike Team sportovní kurzy). Vítěznou juniorkou se stala Klára Pavelková (BIKE SPORT servis Opava). Mezi muži zvítězil Jiří Černý (Brno) před Vojtěchem Beilnerem (Los Amateros MTB Bílovec) a domácím Petrem Křížem (Domo Bike Team). Mezi ženami se radovala z vítězství Lucie Librová (MTB Životské hory) před Milanou Raczovou (Brno) a Andreou Harazinovou (Opava).

Speciální cenu pro Damadrovské občany získali 5. Pjeceda DBT, 4. Marek, 3. Kája, 2. Náměstek DBT a nejrychlejším občanem Domoradovic se stal na dlouhé trati Lukáš.

Tradiční cenu a putovní pohár „Domo Epic“ vyhráli díky losu Roman Hudeček a Lukáš Vícha.

Na závěr můžeme konstatovat, že se nikomu nestalo žádné zranění a zabloudil pouze jeden jeden cyklista, což se mohlo stát díky absolutnímu vyčerpání a mžitkám před očima :). Po závodě se pak hodovalo a oslavovalo dlouho do noci. Děkujeme všem zúčastněným, kteří nás na našem závodě podpořili a už se těšíme na příští rok, v pořadí již 3. ročník MTB OKOLO DOMO 2016.

Rovněž velice děkujeme našim partnerům, bez kterých bychom se na takovém závodě již neobešli:

Conmetall_smallcyklonovak.czAgroBioKodexIRONTEAM

Poděkování samozřejmě patří všem členům SDH Domoradovice, kteří se podíleli na chystání a organizaci akce. Mimořádně děkujeme i „nehasičským“ členům naší obce: Kamilu Záveskému a našim ženám Marcele Jahnové, Marcele Víchové, Kateřině Černé, Barušce Hálkové, Lucce Lysákové, Lence Hanákové, Marii Jaškové a dalším na které jsem možná zapomněl a kteří si naše poděkování zaslouží… DĚKUJEME!!!

>FOTOGALERIE ZE ZÁVODU 2015 ZDE<

>KOMPLETNÍ VÝSLEDKY 2015 ZDE<