Tradiční podzimní tour letos patřila Beskydům. Jelo se v dosti pozdním termínu 25- 27. 9 2021 netradičně sobota až pondělí. Předpověď slibovala nádherný víkend s letními teplotami a sluncem. Měsíc před akcí skoro všichni potvrdili účast, ale nakonec nás jelo jen 7, Náměstek, Kája ve vrcholové formě, Vlastik, Gargo, Jíří, Lukáš a Marek, který převzal funkci zdravotníka. Kovis s Konvou dali přednost motorkám před kamarádstvím v DBT, snad je bude svědomí ještě dlouho kousat.
1.ETAPA:
Plán jako vždy: ráno odjez vlaku z Opavy do Vendryně směr Slezské Beskydy, Nýdek a stoupání na Filipku a na obávaný Bahenec, kde jsme pokaždé zažili nějaký ten pád. Letos se s velkou opatrností dojelo do Bukovce na oběd. Odtud posilněni těžkým obědem, jsme se vydali Polskou stranou k Trojmezí, kde v lesním úseku sjela noha Kájovi z pedálu a zuby z převodníku se mu zarývají do lýtka. Přispěchat musel nový zdravotník s ošetřením, ale Kája tvrdý biker to všechno vydrží a pokračuje dál. Dojiždíme na Trojmezí, zde pouze povinné fotografovaní a rychle pryč. V Hrčavě je také minipivovar, tak jedeme jedno ochutnat. Odpoledne se rychle krátí, tak ještě rychle navštívit pomník posledního vlka v Beskydech a přes chatu Studeničné sjíždíme na hotel Grůň v Mostech u Jablunkova již se světly a blikačkami. Večer někomu příliš nesedne večeře. ale to už je jiný příběh…
Nádherná etapa, kde jsme najeli 70 km a nastoupali 1600 m 
 
2.ETAPA:
Ráno nás budí opět azurová obloha a nás čeká lehký rozjezd po asfaltu do Mílikova, kde začíná dlouhý kopec k chatě Kozubová, kde nacházíme půlhodinovou frontu na občerstvení. Nedělní dopoledne vylákalo spousty turistů na výlet, tak jsme jeli zkusit štěstí k chatě Kamenitý, zde to bylo ještě horší a další chata Slavíč byla nedávno zbourána. S časem oběda bylo rozhodnuto na sjezd do Dolní Lomné, kde je více možností. Na zahrádce přijemného penzionu si dáváme pozdní oběd a zde naše řady doplňuje Lukáš, který přijel po ose na kole až z Domo. Nabíráme síly na poslední kopec k chatě Skalka na naše ubytovaní.
DBT najeto 41 km a nastoupáno 1230 m
Lukáš najeto 104 km a nastoupáno 1530 m
 
3.ETAPA:
Po večerní poradě byl zcela přehodnocen plán poslední etapy. Pojede se na Bílý kříž, kde začátek etapy je pohodový kolem Kamenné chaty, dále Slovenskou stranou Beskyd, kde Náměstek hlásí defekt zadního kola. Rychlá oprava a jede se dál na Muřínkový vrch a zde začína očistec: kaluže vody, bahno, nesjízdný terén a občas se musí kolo hodit na rameno a jít pěšky. Nakonec úspěšný dojezd na Bilý Kříž, rychlé občerstvení a sjezdem na Visalaje a po modré dál sjezdem okolo Šance do Ostravice, kde je vidět jak se za Lysou horou se začínají tvořit dešťové mraky. Takže rychle na kola do Frýdlantu na vlak. Po dojezdu do Frýdlantu zjišťujeme, že vlaky směr Ostrava mají výluku, tak musíme dál až do Frýdku Místku. Stíháme zpožděný vlak, kterým pak v pohodě přestupujeme v Kunčicích do Opavy. Úplně poslední úsek – stezka z Opavy na Hradec se jede brutálním tempem na závěrečné zhodnocení u piva na Staré poště.
Najeto 70 km nastoupáno asi 800 m