Okolo DomoV sobotu 23.8. se uskutečnil 1.ročník cyklistického závodu OKOLO DOMO 2014. Proč první ročník? Ten loňský můžeme považovat za nultý protože nebyl určen pro širokou veřejnost.

Letos jsme se rozhodli uspořádat akci i pro širokou veřejnost a vyzkoušet si, zda je v našich silách postavit trať a zázemí pro větší skupinu cyklistických nadšenců. A myslíme si, že se podařilo. Na trať se postavily všechny věkové a výkonnostní skupiny. Opět byly přichystány 2 tratě: kratší 9 km a delší 11 km okruh, který se jel hned dvakrát. Občerstvovací stanice byla nachystána pro všechny před místním kulturním domem a nabídla vše přes vodu, ovoce, müsli tyčinky až po vynikající vánočku.

Start delšího 22km závodu byl přichystán na 14:30 a na start se postavilo 22 závodníku ve 3 kategoriích: M1 (muži do 39 let) a M2 (muži nad 40 let) a jeden junior. Vzhledem k tomu, že trať byla vedena po náročných výjezdech s sjezdech, není divu, že hned 5 závodníku závod nedokončilo v důsledku defektu nebo jiných mechanických závad. Z vítězství se po odpadnutí několika favoritů nakonec s přehledem radoval Vojtěch Řeháček (Stevens-SUPshop) kterého v kategorii M1 na stupních vítězů doplnil 2. Mojmír Hýžďal (BIKE SPORT servis Opava) a 3. Lukáš Machel (Lowell Pro Racing Team). V kategorii M2 s velkým náskokem zvítězil Roman Hudeček (Cyklonovák) před domácími 2. Romanem Lysákem a 3. Markem Černým (oba Domo Bike Team). Bohužel chybou časomíry byl na 3. místě vyhlášen jiný závodník, ale vše bylo dodatečně vyřešeno a doufáme, že ke všeobecné spokojenosti. Máme se hold ještě co učit.

Na krátké 9km trati, která startovala v 14:45 zvítězil mezi muži Jiří Paláček st.(MTB Palačinky) před Rostislavem Víchou (Domo Bike Team). Mezi ženami byla nejrychlejší Kateřina Hálková před 2. Klárou Válkovou a 3. Gabrielou Špillerovou.

Nejrychlejším občanem Domoradovic pro rok 2014 byl vyhlášen Roman Lysák, před Markem Černým a Kájou Víchou (všichni Domo Bike Team).

Nakonec byl ještě vylosován tradiční putovní pohár „DOMO EPIC“, který si odnesou domů Marek Černý (DBT) a Roman Hudeček (Cyklonovák). Všem vyhlášeným blahopřejeme a děkujeme za účast.

Na závěr akce nemohlo chybět tradiční posezení u piva a rakety až do pozdních večerních hodin. Z pohledu pořadatelů vyšla akce dokonale a dokonce i počasí nám přálo, takže doufejme, že se akce chytne a my ji budeme moct zopakovat zase příští rok…

Nezbývá než poděkovat: členům SDH Domoradovice, Domo Bike Teamu, Kamilu Záveskému, Lucce a Lence Lysákové, Marti Jahnové, Pavlu Hrbáčovi, Petru Zeťkovi, Josefu Bulkovi, Vlastovi Liberovi a společnosti MOJEKOLO.CZ za zapůjčení průjezdní brány.