Rok se s rokem sešel a uplynula další fotbalová sezona, kterou bylo potřeba završit tradiční sportovní akcí „SVOBODNÍ – ŽENATÍ“.

Letošní výkop byl stanoven na 1.září v 16:00. Počasí bohužel příliš nepřálo venkovnímu posezení ale o to lepší byla kvalita trávníku, kterou si všichni hráči pochvalovali. Na tribuně se nakonec usadila hrstka přízniců a tak i výčep byl využit.

Loňskou trofej ve formě slivovičky obhajovali svobodní, kteří loni slavně zvítězili 2:1. Ženatí proto celý rok vymýšleli taktiky a ladili sestavu na letošní zápas. Šlo o hodně.

Letos se opět uplatnil systém 5+1, tedy 5 hráčů v poli + brankář. Oproti loňsku ale brankář nebyl stabilní a tak se do brány během zápasu mohl dostat kdokoliv. Nakonec jsme i naše nejmladší hráče, bratry Fajkusovy, rozdělili do obou družstev. Hřiště bylo opět kvalitně nalajnováno a tak se mohlo začít hrát.

Sestava SVOBODNÝCH: Martin Vaněk, Venca Šustek, Lukáš Vícha, Ondra Fajkus, Vojta Černý, Ondra Grulich, Pavel Machovský.

Sestava ŽENATÝCH: Marek Černý, Rostik Vícha, Roman Lysák, Láďa Kříž, Víťa Kříž, Lukáš Fajkus, Kamil Záveský.

Los přiřkl balon obhájcům titulu a ženatí si směli zvolit stranu. A match mohl začít!

Po úvodním oťukávání přišly na řadu šance, ale střelci neměli štěstí. Ujal se až gól Kamila Záveského po sporném faulu na Romana Lysáka. Ženatí tak senzačně vedli 1:0 a vytvářeli si další šance. Proti změnám skóre byl však výtečný gólman Vojta Černý. Při jednom z dalších útoků ženatých však přišel rychlý brejk a Lukáš Vícha rozvlnil síť na straně ženatých. 1:1! Ten samý hráč pak o pár chvil později po pěkné akci otočil vývoj utkání na 2:1. Do konce poločasu se urodilo ještě pár slibných příležitostí na obou stranách ale gól už nepadl.

To, co ženatí nestihli v prvním poločase si s chutí vynahradili na začátku druhého poločasu. Svobodní si ani pořádně neosahali míč a Roman Lysák po krásné kombinaci vyrovnal na 2:2. Neuběhlo snad ani 5 minut a ženatí jásali znovu. Po krásné šachové partii vrátil vedení na stranu ženatých Lukáš Fajkus. 3:2! Když už to vypadalo že si ženatí v pohodě pohlídají letošní vítězství z čista jasna udeřilo na druhé straně. Po krásné individuální akci Pavla Machovského doklepával do odkryté brány Lukáš Vícha a zkompletoval tak hattrick. 3:3! Opravdu se bylo na co dívat. S tímto výsledkem se ale za žádnou cenu ženatí nechtěli smířit a opět po jejich typické kombinační akci zakončoval vítěznou střelou k tyči Láďa Kříž řečený Vasil a stanovil tak konečný účet zápasu na 4:3 pro ženaté!

Ti tak po letech opět zvedli nad hlavu kýženou slivovičku, kterou pak se všemi přítomnými aktéry popravili.

Tak zase za rok sportu zdar a fotbalu zvláště!!!