Rok se s rokem sešel a nastalo opět jaro a s tím i spojená cyklistická závodní sezóna. Již tradičním otvírákem sezóny je cca 38 km dlouhý závod v Bolaticích. Z různých, ať už zdravotních nebo jiných důvodů, se této akce zúčastnila pouze rodina Lysákova. Roman startoval na již zmíněné trase 38 km se startem ve 12:00 a závodní premiéru si odbyla v dresu Domo Bike Teamu Lucka, která startovala na kratší 16 km trase.

Počasí bylo krásné, jarní a slunečné a tak byl závod poměrně suchý a rychlý. Letos organizátoři poněkud pozměnili trať, která se tak stala ještě více atraktivní s množstvím perfektních trailů.

Roman se popasoval s tratí i přes včelí žihadlo pod helmou velice dobře a dojel celkově 255. ze zhruba 400 účastníků. V kategorii se pak umístil na 69. místě s časem 2:01:37. Lucka zajela svou premiéru fantasticky a tak tak, že neatakovala stupně vítězů – v kategorii totiž dojela 6.!!! Celkově pak byla na 54. pozici s časem 58:27. No jen tak dále…